Przyspieszone postępowanie układowe - dokumenty

poniedziałek, 06 maja 2019

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka za nami

Drużyna z domu dziecka w Szczecinie już po raz czwarty zdobyła tytuł Mistrza Polski – w sobotę 27 kwietnia szczecinianie wygrali X Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. Na stadionie OSiR Bemowo blisko 400 młodych piłkarzy z 40 domów dziecka z całego kraju walczyło w największym w Polsce turnieju dedykowanym podopiecznym placówek opiekuńczo-wychowawczych.

433 – ta imponująca liczba goli strzelonych w ciągu jednego dnia turnieju świadczy o ogromnej pasji do futbolu, jaką mają dzieci z domów dziecka. 364 piłek zostało umieszczonych w bramkach w fazie grupowej, 69 razy strzelcy zaliczali trafienie w fazie pucharowej, a najbardziej emocjonujące było 5 serii rzutów karnych, którymi zakończył się mecz finałowy. Tytuł Mistrza Polski obroniła drużyna Sternik Szczecin (złote medale zdobyli już po raz czwarty, co sprawia, że są najbardziej utytułowaną drużyną Mistrzostw), a srebro powędrowało do zawodników Sparty Płock. Brąz i tytuł II Wicemistrzów Polski zdobyli piłkarze MOW Gostchorz – po raz pierwszy stający na podium dla zwycięzców. Tradycyjnie nagrodzeni zostali także najbardziej wyróżniający się na boisku zawodnicy:

Król strzelców: FILIP STANKIEWICZ (FC KOMARNO)

Najlepszy bramkarz: MICHAŁ STĘPIEŃ (STERNIK  SZCZECIN)

Najlepszy zawodnik: KAMIL GABRYSIAK (SPARTA PŁOCK)

Najlepsza zawodniczka: ALICJA GERLEJ (BŁĘKITNI PASYM)

Najmłodszy zawodnik: OSKAR SMOLEŃ (ŁOBUZIAKI ŁOBEZ)

Najradośniejszy zawodnik: IGOR DUSZYŃSKI (NIEDŹWIADKI  TORUŃ)

Za piękną sportową postawę tytuł Drużyny Fair Play turnieju odebrała dziewczęca drużyna – Amazonki Lidzbark.  

Po wielkim finale rozegrany został mecz pokazowy Byli Reprezentanci Polski vs Reprezentacja Dzieci, w którym po stronie gwiazd zagrali m.in. Dariusz Dziekanowski, Cezary Kucharski, Tomasz Sokołowski i Radosław Majdan. Byli Reprezentanci Polski pokonali dwoma bramkami Reprezentację Dzieci (6:4).

Jednym z najważniejszych momentów gali było ogłoszenie nazwisk 15 zawodników, którzy otrzymali powołanie do kadry – zostanie z niej wyłoniona reprezentacja Polski, która wystąpi w biało-czerwonych barwach na VII Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka, odbywających się na Stadionie Miejskim Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w dn. 13-14 lipca b.r. Kadrowicze od razu po turnieju wyjechali na pierwsze z dwóch zgrupowań, na których będą szlifować mistrzowską formę – w lipcu będą bronić tytułu II Wicemistrzów Świata, wywalczonych przez polską drużynę rok temu na VI MŚ.

Organizatorem turnieju jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Sponsorem głównym Mistrzostw jest sieć sklepów Biedronka, wspierająca turnieje „Nadziei na Mundial” już od 10 lat. Sponsorami są firmy PZU i Wratislavia-BIOdiesel. Partnerem strategicznym turnieju jest m.st. Warszawa. Głównym partnerem Mistrzostw jest Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęły Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Piłki Nożnej. Patronami medialnymi są TVP Sport i Polska Agencja Prasowa. Turniej wspiera agencja FleishmanHillard Warsaw.

Więcej informacji o Mistrzostwach na stronie www.nadziejanamundial.pl oraz na profilu FB: Hope for Mundial.