Pressroom

poniedziałek, 01 kwietnia 2019

Tłumy dzieci na zawodach Otylia Swim Cup w Łodzi

Ponad 850 młodych zawodników z 70 klubów z Polski i Ukrainy brało udział w dwudniowych zawodach pływackich Otylia Swim Cup, które w miniony weekend odbyły się w Łodzi.

Zawody Otylia Swim Cup nabrały wartości w kalendarzu pływackim. Bardzo się cieszę, bo gdy wysyłamy informację o naszej imprezie to lista zgłoszeń szybko się zapełnia. To znaczy, że zawody są ciekawe, a poza tym uczą czegoś dzieci. Przygotowaliśmy specjalną książeczkę "Przewodnik młodego pływaka". Jestem dumna z tego, że te zawody tak się rozwinęły – mówiła Otylia Jędrzejczak.

W Łodzi rywalizowali pływacy w wieku od 8 do 13 lat, a jednym z celów Otylia Swim Cup jest poszukiwanie talentów pływackich. – Szukamy perełek. Dzieciaki przyjeżdżają do nas co pół roku na zawody, możemy dzięki temu obserwować ich progres. Widzimy radość, czasem widzimy też płacz i łzy. Dzieci muszą uczyć się wygrywać, ale także muszą uczyć się przegrywać. Muszą wiedzieć, że sport uczy szacunku do drugiego człowieka i tej zasady fair play. To jest dla nas kluczowe – dodaje Jędrzejczak.

Otylia Swim Cup współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Łódź. W grudniu odbędzie się także zimowa edycja Otylia Swim Cup.Od 2018 rojku partnerem Fundacji Otylii są ZM Henryk Kania.

Paweł Sikora

Dyrektor ds. PR i relacji inwestorskich

psikora@henrykkania.pl